Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Bramy segmentowe mogą otwierać się do góry lub na bok. Po otwarciu chowają się pod powierzchnią sufitu lub wzdłuż ściany garażu w zależności od upodobań inwestora i ilości miejsca, jakim dysponuje. Każda brama segmentowa składa się z kilku paneli połączonych ze sobą za pomocą zawiasów, dzięki czemu skrzydło bramy płynnie przesuwa się po prowadnicach w górę i w dół, pomimo że stelaż załamuje się pod kątem 90 stopni. Pancerz przesuwany jest za pomocą łańcucha lub zębatej listwy. Za izolację termiczną odpowiada wypełnienie paneli z pianki poliuretanowej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze bramy segmentowe?

Najważniejsze parametry bramy garażowej to termoizolacyjność i bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Wybierając bramę, warto sprawdzić współczynnik przenikania ciepła, który nie powinien być większy niż 1,5 W/ (m²K), co jest szczególnie ważne przy garażach ogrzewanych lub znajdujących się w bryle budynku. O termoizolacyjności bram decyduje rodzaj wypełnienia oraz system uszczelek pomiędzy panelami i między prowadnicą a skrzydłem. Brama powinna być szczelna, a wszelkie otwory przyczyniają się do strat ciepła.

Dobra brama garażowa powinna być wyposażona w zabezpieczenia antywłamaniowe. O poziomie bezpieczeństwa mówią oznaczenia RC od 1 do 6, a im wyższa klasa, tym lepiej. Warto zainwestować w bramę z zabezpieczeniem przeciążeniowym i chroniącym przed opadnięciem. Z kolei na komfort użytkowania największy wpływ ma napęd i możliwość sterowania automatycznego.

Zalety bram segmentowych

Atutem bram segmentowych jest fakt, że nie potrzebują one wolnego miejsca przed garażem, a więc sprawdzają się nawet na posesjach z krótkim podjazdem. Bramy z napędem podnoszą się w bardzo krótkim czasie, a użytkownik nie musi nawet wysiadać z samochodu. Bramy segmentowe charakteryzują się minimalistycznym i nowoczesnym wyglądem, co sprawia, że pasują do każdego budynku.

Wróć do bloga