Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Drzwi zewnętrzne to nie tylko ochrona mieszkania i jego użytkowników przed włamaniem czy też skuteczne zabezpieczenie przed utratą ciepła z budynku i odizolowanie go od otoczenia. To swego rodzaju wizytówka domu. To one wraz ze stolarką okienną oraz pokryciem dachowym wpływają na walory estetyczne budynku. Zbyt mocarne drzwi mogą zepsuć efekt synergii, idealnego połączenia wspomnianych elementów wykończeniowych domu w jedną całość.

Co brać pod uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne powinny być przede wszystkim wyposażone w niezawodny zamek, który będzie pełnił skuteczną ochronę przeciwwłamaniową. Spośród różnych producentów stolarki drzwiowej najwyższe noty otrzymują drzwi zewnętrzne GERDA. Są one nie tylko wyjątkowo precyzyjnie wykonane,  dostępne w wielu eleganckich wzorach, ale co ważniejsze, posiadają doskonałe parametry użytkowe, co czyni je bezapelacyjnie liderami wśród innych drzwi wejściowych.

Wybierając solidne drzwi do domu czy też mieszkań należy zwrócić na ich konstrukcję, a dokładniej ramiaki. Idealanie jeśli byłyby klejone, celem ochrony przed wypaczeniem i zwiększających ich trwałość. Drugim newralgicznym elementem często lekceważonym przy wyborze drzwi wejściowych często niedocenianym jest zwrócenie uwagi na płyciny, które powinny być wodoodporne, wykonane z odpowiedniej jakości surowca i wypełnione materiałem o dobrych parametrach izolacyjności cieplnej. Korzystając z oferty renomowanych producentów stolarki otworowej, nie musimy się martwić niedopatrzeń w tym obszarze.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Nie ma co ukrywać, że poza funkcjonalnością liczy się też ich wygląd. Warto szukać modeli, które będą dopasowane odcieniem do elewacji koloru montowanych okien, bram garażowych czy dachów. Dobre drzwi zewnętrzne pozwolą zapewnić wysoki poziom izolacji akustycznej. W miejscach położonych przy głównej drodze zaleca się montaż drzwi o ochronie przed hałasem o mocy 40 dB.

Wróć do bloga