Gdzie i kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne?

Gdzie i kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne kojarzymy przede wszystkim z nowymi budynkami. Architekci już na etapie projektowania obiektów mogą uwzględniać rolety podtynkowe i nadstawne. Pierwsze montowane są tuż po instalacji okien, drugie przed nią. Obydwa rodzaje wykonuje się przed wykonaniem ocieplenia. Nie są to jedyne opcje: w istniejących już domach i innych obiektach można zamontować zewnętrzne rolety natynkowe.

Montaż zewnętrznych rolet podtynkowych i nadstawnych

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, rolety podtynkowe montowane są jeszcze przed wykonaniem termoizolacji, ponieważ ich skrzynki są w całości zakryte warstwą ocieplenia. Trzeba jednak zaznaczyć, że montaż odbywa się na wstawionych już oknach do ich ram. Okna powinny być już odpowiednio ułożone, rolety zewnętrzne są instalowane minimum po kilku dniach od umieszczenia stolarki. Rolety zewnętrzne nadstawne (nazywane inaczej naokiennymi) są montowane na okna jeszcze przed ich umieszczeniem w ścianach – to dobra opcja przy wymianie stolarki przy wymianie stolarki i termomodernizacji obiektu. Stąd też jako rolety zewnętrzne Katowice i okolice działamy na obu obszarach: montażu rolet i okien.

Montaż rolet natynkowych

Inny wariant rolet zewnętrznych to rolety natynkowe, które mogą być montowane w praktycznie każdym momencie. Najlepszą opcją jest jednak montaż już po wykonaniu kompletnej elewacji budynku. Dotyczy to zarówno nowego obiektu, jak i budynku poddawanego zmianie termoizolacji, wymianie lub odświeżeniu elewacji itd.

Wybór właściwego rozwiązania

Wybór odpowiedniego rozwiązania – niezależnie od preferencji – najlepiej skonsultować z firmą, która zajmie się montażem w 100%, nie tylko z projektantem. Przy budowie nowego obiektu należy skonsultować obydwie części, tzn. montaż stolarki wraz z zewnętrznymi osłonami.

Wróć do bloga