Zalety rolet zewnętrznych

rolety

Okna są niezbędnym elementem każdego budynku mieszkalnego i użytkowego, pozwalając na właściwe doświetlenie wnętrza oraz zapewniając widok na bezpośrednie otoczenie. Dają też możliwość efektywnego wietrzenia oraz zmniejszają skalę wydatków potrzebnych na sztuczne oświetlenie pomieszczeń. Ze względu na specyfikę okien często stosuje się dodatkowe przesłony, które podnoszą ich funkcjonalność i eliminują najważniejsze wady. Rozwiązaniem, które jest wybierane przez wielu użytkowników, są rolety zewnętrzne. W Sosnowcu ich sprzedażą i profesjonalnym montażem zajmuje się firma DM Projekt. Przekonajmy się, kiedy warto zastosować takie wyposażenie i sprawdźmy, jak się je montuje.

Czym są rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne składają się z metalowych lamelek, które są ze sobą połączone i mogą być nawinięte na zamknięty w kasecie bęben znajdujący się ponad ramą. Stosuje się rolety nadstawne, które osadza się w murze ponad ramą oraz rolety naścienne, w przypadku których kasetę umieszcza się na zewnątrz. Lamelki są przytrzymywane w odpowiednim położeniu za sprawą ceowników pełniących funkcję prowadnic. Zależnie od konstrukcji są one przykręcane od zewnątrz lub chowane po obu stronach wnęki okiennej. Opuszczanie i podnoszenie rolet jest możliwe za sprawą silnika elektrycznego napędzającego bęben, a awaryjnie także ręcznie.

Co daje montaż rolet?

Dzięki montażowi rolet można ograniczyć ilość światła wpadającego do wnętrza budynku, co będzie ważne, gdy okna znajdują się od południa lub zachodu. Rolety będą także stanowiły dodatkową izolację termiczną. Ochronią przed napływającym z zewnątrz hałasem. Co ważne, stanowią też barierę dla potencjalnych włamywaczy, ponieważ ich sforsowanie oznacza konieczność użycia głośnych narzędzi. Rolety to również sposób na zmniejszenie ryzyka wybicia lub pomazania szyb w oknach przez wandali.

Wróć do bloga