Blog

Po czym poznać okna energoooszczędne?

Energooszczędność to temat bardzo modny, ale i ważny. Warto dobrać okna, które w ten kierunek się wpisują.

Czytaj dalej

Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Drzwi zewnętrzne to nie tylko ochrona mieszkania i jego użytkowników przed włamaniem czy też skuteczne zabezpieczenie przed utratą ciepła z budynku i odizolowanie go od otoczenia. To swego rodzaju wizytówka domu. To one wraz ze stolarką okienną oraz pokryciem dachowym wpływają na walory estetyczne budynku. Zbyt mocarne drzwi mogą zepsuć efekt synergii, idealnego połączenia wspomnianych elementów wykończeniowych domu w jedną całość.

Czytaj dalej

Podział bram garażowych ze względu na sposób otwierania

Bramy garażowe pełnią nie tylko funkcję ochronną, jeśli chodzi o przechowywanie auta w optymalnych warunkach temperaturowo-środowiskowych, ale również zabezpieczającą. Dzięki odpowiednio dobranemu rodzajowi wrót można skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu, nie dopuszczając, a przynajmniej znacznie utrudniając jego zdewastowanie i kradzież. Jakie są współcześnie popularne rodzaje bram garażowych?

Czytaj dalej

W czym tkwi sekret popularności okien PCV?

Od jakiegoś czasu w naszych mieszkaniach prym wiodą okna PCV, które pomału wypierają  okna w drewnianych ramach. Czy jest to efekt chwilowej mody, czy też raczej skutek korzyści i zalet, jakimi wyróżniają się te okna? Aby poznać odpowiedź, czytaj dalej ten artykuł.

Czytaj dalej

Rolety zewnętrzne jako element zabezpieczenia antywłamaniowego

Rolety zewnętrzne to doskonała ochrona przed deszczem, gradem oraz śniegiem. Sprawdzają się także, kiedy trzeba ochronić pomieszczenie przed nadmiernym działaniem promieni słonecznych oraz jego nagrzaniem. Nie każdy jednak wie, że rolety mogą stanowić także element ochrony przeciwwłamaniowej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Czytaj dalej