Blog

O czym mówi współczynnik Uw okna?

Współczynnik Uw okna definiuje ilość ciepła, jakie przenika przez każdy m2 przegrody, gdy różnica pomiędzy wnętrzem budynku a warunkami na zewnątrz równa jest jednemu Kelwinowi. A zatem im niższe Uw, tym lepiej – oznacza to bowiem, że przez okna ucieka mniej ciepła, więc koszty ogrzewania będą niższe. Każdy producent okien testuje swoje wyroby i określa współczynnik przenikania ciepła dla poszczególnych modeli. Dzięki współczynnikowi Uw możemy porównać okna od różnych producentów i wybrać najlepszą stolarkę okienną.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Bramy segmentowe mogą otwierać się do góry lub na bok. Po otwarciu chowają się pod powierzchnią sufitu lub wzdłuż ściany garażu w zależności od upodobań inwestora i ilości miejsca, jakim dysponuje. Każda brama segmentowa składa się z kilku paneli połączonych ze sobą za pomocą zawiasów, dzięki czemu skrzydło bramy płynnie przesuwa się po prowadnicach w górę i w dół, pomimo że stelaż załamuje się pod kątem 90 stopni. Pancerz przesuwany jest za pomocą łańcucha lub zębatej listwy. Za izolację termiczną odpowiada wypełnienie paneli z pianki poliuretanowej.

Czytaj dalej

Po czym poznać okna energoooszczędne?

Energooszczędność to temat bardzo modny, ale i ważny. Warto dobrać okna, które w ten kierunek się wpisują.

Czytaj dalej

Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu

Drzwi zewnętrzne to nie tylko ochrona mieszkania i jego użytkowników przed włamaniem czy też skuteczne zabezpieczenie przed utratą ciepła z budynku i odizolowanie go od otoczenia. To swego rodzaju wizytówka domu. To one wraz ze stolarką okienną oraz pokryciem dachowym wpływają na walory estetyczne budynku. Zbyt mocarne drzwi mogą zepsuć efekt synergii, idealnego połączenia wspomnianych elementów wykończeniowych domu w jedną całość.

Czytaj dalej

Podział bram garażowych ze względu na sposób otwierania

Bramy garażowe pełnią nie tylko funkcję ochronną, jeśli chodzi o przechowywanie auta w optymalnych warunkach temperaturowo-środowiskowych, ale również zabezpieczającą. Dzięki odpowiednio dobranemu rodzajowi wrót można skutecznie zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu, nie dopuszczając, a przynajmniej znacznie utrudniając jego zdewastowanie i kradzież. Jakie są współcześnie popularne rodzaje bram garażowych?

Czytaj dalej

W czym tkwi sekret popularności okien PCV?

Od jakiegoś czasu w naszych mieszkaniach prym wiodą okna PCV, które pomału wypierają  okna w drewnianych ramach. Czy jest to efekt chwilowej mody, czy też raczej skutek korzyści i zalet, jakimi wyróżniają się te okna? Aby poznać odpowiedź, czytaj dalej ten artykuł.

Czytaj dalej