Blog

Czym kierować się przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Decydując się na budowę domu warto zadbać nie tylko o jego estetykę, lecz przede wszystkim bezpieczeństwo. Z tego względu, szczególną uwagę należy poświęcić doborowi właściwych drzwi zewnętrznych. Podpowiadamy, czym się kierować wybierając model, który będzie odpowiadał potrzebom domowników.

Czytaj dalej

Jakie cechy powinny mieć dobre okna?

Wybór dobrej jakości okien to inwestycja na lata, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Wybór modeli o odpowiednich parametrach, może przełożyć się nie tylko na estetykę i wytrzymałość ram okiennych, lecz także na wysokość późniejszych rachunków za ogrzewanie. Wyjaśniany, jakie okna sprawdzą się najlepiej w Twoim domu.

Czytaj dalej

Kiedy warto zdecydować się na wymianę okien?

Przez okna do naszych wnętrz dostarczamy cenne światło słoneczne i wpuszczamy tlen. Część z nas woli prostotę – żaluzje lub rolety, którymi można regulować tylko intensywność dojścia promieni z zewnątrz – a część stawia na mniej lub bardziej wymyślne dekoracje okien. Jedno jest zawsze wspólne: czasem warto lub wręcz trzeba zdecydować się na wymianę okien. Jakie są ku temu wskazania, kiedy najlepiej to zrobić?

Czytaj dalej

Gdzie i kiedy warto zamontować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne kojarzymy przede wszystkim z nowymi budynkami. Architekci już na etapie projektowania obiektów mogą uwzględniać rolety podtynkowe i nadstawne. Pierwsze montowane są tuż po instalacji okien, drugie przed nią. Obydwa rodzaje wykonuje się przed wykonaniem ocieplenia. Nie są to jedyne opcje: w istniejących już domach i innych obiektach można zamontować zewnętrzne rolety natynkowe.

Czytaj dalej

O czym mówi współczynnik Uw okna?

Współczynnik Uw okna definiuje ilość ciepła, jakie przenika przez każdy m2 przegrody, gdy różnica pomiędzy wnętrzem budynku a warunkami na zewnątrz równa jest jednemu Kelwinowi. A zatem im niższe Uw, tym lepiej – oznacza to bowiem, że przez okna ucieka mniej ciepła, więc koszty ogrzewania będą niższe. Każdy producent okien testuje swoje wyroby i określa współczynnik przenikania ciepła dla poszczególnych modeli. Dzięki współczynnikowi Uw możemy porównać okna od różnych producentów i wybrać najlepszą stolarkę okienną.

Czytaj dalej

Czym charakteryzują się bramy segmentowe?

Bramy segmentowe mogą otwierać się do góry lub na bok. Po otwarciu chowają się pod powierzchnią sufitu lub wzdłuż ściany garażu w zależności od upodobań inwestora i ilości miejsca, jakim dysponuje. Każda brama segmentowa składa się z kilku paneli połączonych ze sobą za pomocą zawiasów, dzięki czemu skrzydło bramy płynnie przesuwa się po prowadnicach w górę i w dół, pomimo że stelaż załamuje się pod kątem 90 stopni. Pancerz przesuwany jest za pomocą łańcucha lub zębatej listwy. Za izolację termiczną odpowiada wypełnienie paneli z pianki poliuretanowej.

Czytaj dalej